İlham Veren Rotalar | Tekne, Katamaran, Yat Kiralama | Teknelink

Bodrum-Gökova Rotası

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nadide şehirlerimizden Muğla’nın ilçesi olan Bodrum, Muğla ilinin batı köşesinde kalmakta olup, Ege Denizi’nin çevrelediği bir yarımadadır. Turizm bölgesi olmasından dolayı da Muğla’nın en büyük ilçesi olmuştur. Yazların sıcak kışların ılık geçtiği iklimi ve zengin kamp alanı imkanları ile Bodrum’da dört mevsim doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Bugün dünyanın en büyük 2. Sualtı Arkeoloji Müzesi olarak hizmet vermekte olan Bodrum Kalesi 15. Yüzyılda Hristiyan şovalyeler tarafından inşa edilmiş olup günümüzde Bodrum’un simgesi haline gelmiştir.

 

İLHAM VEREN ROTALAR

Orak Adası:

Suyun berraklığı, mavinin tüm tonları ile büyüleyen Orak Adası, Bodrum’a iki saat mesafede olup, sadece tekne ulaşımına müsait olan ve yerleşim yerinin olmadığı sığ bir adadır. Bodrum Orak Adası, su berraklığının büyülediği bu bölge tekne turlarının ve su sporlarının da odak noktası olmuştur. Zeytin ağaçlarını barındıran ada çevresi, teknelerin demirlemesine imkân vermekte olup bu bölgede tekneniz ile konaklayabileceğiniz güvenli bir limandır.

 

Çökertme Koyu

Meşhur Çökertme Koyu nerede? Ören Beldesine sadece 17 km uzaklıkta bulunan Çökertme Koyu’nda, berrak suyun tadını çıkarırken yakınındaki yerleşim bölgesinde gezintiye çıkabilir, lezzet duraklarını keşfedebilirsiniz. Tekne demirlemesine imkan veren koyda konaklama yapılabilmektedir.
 

Kissebükü 

Doğa ile iç içe zaman geçirebileceğiniz bu bölgede stres ve kaygılarınızdan arınarak huzuru bulabilirsiniz. Bodrum Kissebükü koyunda yerleşim yeri bulunmamakla birlikte bu bölgede demirleyerek denizin berraklığı içinde zaman geçirebilir, gündüz ve gecenin farklı ışıklarında doğanın tadını çıkarabilirsiniz.
 

Çamlı Koyu - Kleopatra Plajı

Gökova Körfezi’nde bulunan Sedir Adası tarihi zenginlikleri ve eşsiz plajları ile sizlere eşlik ediyor. Tarihi geçmişi M.Ö. 6. Yüzyıla dayanan bu adanın kuzeyinde bulunan plajında özel bir biçimde oluşan kalker damlacıkları olan kumlar jeolojik öneme sahip olup koruma altına alınmıştır. Kralların yaz aylarını geçirdiği bu ada eşsiz güzellikleri ve özellikleri keşfetmeniz için Çamlı Koyu sizleri bekliyor! 
 

Karacasöğüt yada İngiliz limanı

Rivayete göre adını 2. Dünya Savaşı sırasında düşmanlardan kaçarak buraya sığınan İngiliz gemilerinden alan ve dolayısıyla İngiliz Limanı olarak da adlandırılan Karacasöğüt oldukça korunaklı bir bölge olup sizlere tekneniz ile birlikte konforlu bir gece geçirmenizi sağlayacak. Marmaris Karacasöğütte denizin ve doğanın tadını çıkarırken tatil yorgunluğunu da üstünüzden atabilirsiniz.
 

Löngöz -Tuzla-yavansu 

Rüzgarlara kapalı bir alanda yer alan Löngöz koyu misafirlerine küçük ve dar alandaki bir vadi içinde suyun tadını çıkarma fırsatı sunuyor. Suyun nitekim daha fazla sığlaştığı bu bölgede suyun tadını çıkarabilir, yakınındaki restorandan doğa eşliğinde farklı lezzetlerin tadına varabilirsiniz. Turunuzun devamında uğrayacağınız Tuzla bölgesi bir kuş cenneti olup 125 farklı tür kuşu barındırmaktadır. Bu kuşların çoğunluğu ise flamingolardan oluşmaktadır. Doğanın içinde bir görsel şova hazırlıklı olmanızı öneririz. Devamında sizi karşılayacak olan Yavansu bölgesi ise ismini suyun temizliğinden almaktadır. Bununla beraber Yavansu koyunun dağdan gelen suyunun ancak hayvanların içebileceği kalitede olduğu söylenmektedir. Martı koyu olarakta bilinen bu bölgede doğanın güzellikleri ile birlikte tekne tatilinizin eğlence seviyesini doruk noktalarına ulaştırabilirsiniz.
 

Yedi adalar

Marmaris Yedi Adalar, Teke Burnu ile Taneli Burnu arasında kalan farklı boyutlarda adaları barındıran bir bölge olup yelkenli spor severlerin uğrak noktasıdır. Adalar arası kavisli yapısı ile yelkenli teknelerinizi rahatça kullanabileceğiniz bu bölgede aynı zamanda demirlemeye imkan sağlayan sığ koylarda bulunmaktadır. Yerleşim yerinin bulunmadığı bu adalarda doğa ile yalnız kalarak, huzurun tadını çıkarabilirsiniz.

 

Bördübet Koyu

Bördübet Koyu’na ismini veren “bördübet” ne demek? Bu sorunun cevabı aslında Birinci Dünya Savaşı’da gizli. Koya girdiğinizde sizleri karşılayan kuş sesleri ile Bördübet koyu ismini de Birinci Dünya Savaşı’nda koya sığınan İngiliz gemilerinin personelince, “Birds’ Bed” yani “Kuşların Yatağı” adlandırılmasından türemiştir. Konaklama imkanlarıyla beraber farklı su sporlarına imkan veren bu koyda aynı zamanda doğanın eşliğinde orman yolunda yürüyüş yapabilir veya bisiklet sürebilirsiniz. 
 

Gökçeler - Çatı Koyları

Rüzgarlı havalarda rahatça teknenizi demirleyebileceğiniz bu bölgede turunuzun sonuna yaklaşırken doğa ile iç içe bir şekilde plajlarında da dinlenme imkanı bulabilirsiniz. Büyük ve Küçük Çatı koyları olarak adlandırılan bölgelerde; Küçük Çatı Koyu Bördübet Limanı’nın güneyinde yer almaktadır. Koyun her iki yamacı da yüksek tepelerden oluşur. Etrafı yemyeşil maki, çam ağaçları ve güllük ağaçları ile çevrilidir. Tekneler için koyun en uygun barınma yeri batı yönüne doğru kıvrılmış küçük girintisidir. Büyük Çatı Koyu da tıpkı Küçük Çatı Koyu gibi Börtübet Limanı’nın güneyinde mutlaka görülmesi gereken bir koydur. Çatı Koyları, her havada teknelerin rahatlıkla barınabilecekleri mükemmel bir yer olup tam bir doğa harikasıdır.
 

İnceburun

Açık denizde kalan bu koyda 15 m kum derinliğine demirleme imkanı vermekte olup sıcak yaz günlerinde serinleyebileceğiniz güvenli bir koydur. Teknenizi demirlemenizin ardından karaya çıkarsanız, sizleri eşsiz bir manzara karşılıyor olacaktır. Bu burundan seyir ettiğiniz denizlerin görsel keyfini çıkarabilirsiniz.

Turunuzun son durağı ardından teknenizin teslim noktası D-Marin Turgutreis ofisimizde sizlere eşlik ediyor olacağız. Bir sonraki maceramızda görüşmek dileğiyle…

 

BODRUM YOL TARİFİ & ULAŞIM

Bodrum merkezine 36km mesafede bulunan Bodrum Milas Havalimanı ile özellikle İstanbul, İzmir ve Ankara’dan tüm büyük hava yolu şirketleri ve özel hava yolları yapılan sayısız seferlerle Bodrum’a kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Bodrum kent merkezinde bulunan Otobüs Terminali’nde de Bodrum yarımadasındaki diğer popüler tatil beldelerine düzenli olarak dolmuş ve minibüs seferleri ile ulaşım sağlanmaktadır.

 

   

Teknelink olarak sizlere hayalinizdeki mükemmel tekne tatilini yaşatıyoruz.

Ekstalarıyla sizlere eksiksiz bir tatil imkanı sunan Teknelink’te tekne kiralamaların yanında kiralayabileceğiniz ekipmanlar, satın alabileceğiniz yiyecek-içecek paketleri ile birlikte hayalinizdeki kusursuz tatile hemen kavuşun!

Hayalinizdeki tatile kapıyı aralayacak olan bu linkte teknenizi kiralamak için dilediğiniz tarih aralığını kolayca seçebilirsiniz, tekne seçiminizin ardından yapacağınız ekipman ve yiyecek-içeçek paket seçimleri ile birlikte tekneniz tatil öncesinde sizin için hazır hale getirilecektir.

Tekne kiralamak hiç bu kadar kolay olmamıştı! 7/24 ulaşabileceğiniz Müşteri Temsilcimizden tekne kiralama fiyatları, tekneler ve sürece dair her türlü sorunuz için bilgi alabilir, uzman personellerimiz ile birlikte hayalinizdeki tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

 

İletişim

+90 533 672 41 83

E-Posta

info@teknelink.com
Size daha iyi hizmet verebilmek için çerezleri kullanıyoruz.
Çerez politikası.